Strike Suit Zero

/Recenze

Na úvod

Strike Suit Zero je bezesporu povedený akční vesmírný simulátor, který vás posadí do kokpitu menší vesmírné lodi a po krátkém úvodu vás rovnou pošle, aby toho nebylo málo, zachránit svět, tedy vlastně „jenom“ planetu Zemi.

Jde o nezávislý (indie) titul od studia Born Ready Games. Fanoušky titulů jako: Appleseed Ex Machina, Steel Battalion, Viper’s Creed určitě potěší že design vesmírných lodí má na svědomí stejný designer Junji Okubo.

Hra vychází 23. ledna 2012 a bude k dostání mimo jiné i na steamu.

O hře

Příběh

Kdesi v budoucnosti na zem dorazil signál z vzdálené části galaxie a přinesl lidstvu nové technologie díky nimž začala kolonizace vesmíru a pátrání po zdroji onoho signálu. Kolonie si žádali nezávislost a atmosféra začala houstnout. Nález onoho zdroje ve své podstatě rozpoutal válku.

V těchto místech jste vrženi do příběhu vy co by Adams pilot… No přece vám to všechno nevykecám. Ale buďte si jistí, že právě poutavý zde rozhodně nechybí.

Zajímavé prvky

Lodě

Ve hře postupně k dispozici hned několik různých lodí, z nichž bezesporu nejzajímavější je samotný Strike Suit. Jedná se vlastně o prototyp lodě která je schopná se transformovat do dvou podob: mech a klasická stíhačka.

Zbraně

Také zde nalezneme pěkný výběr zbraní, které si postupem času odemykáte. V tomto směru mi také udělal radost dobře propracovaný systém naváděných raket nebo aim asistent se kterým snadno sestřelíte nepřátele. Zbraně mají buď omezenou munici nebo spotřebovávají energii, která se vám pomalu dobíjí. V obou případech je určitě škoda každé rány vedle.

Ovládání

Bohužel se mi nepodařilo připojit gamepad, a na klávesnici a myši to není zrovna ono. Kamera vám nedává dostatečný rozhled a loď není možné úplně zastavit, takže při likvidaci  obrany větších lodí a těsných přeletech se nevyhnete srážkám.

 Grafika

Musím uznat, že vizuální stránka se opravdu povedla. Celá hra je příjemná na oko vesmír i planety vypadají opravdu dobře. Již zmíněné modely vesmírných lodí, efekty a hlavně samotný Strike Suit vypadá zkrátka nářezově. Celé to kazí trochu fádní HUD (lze vypnout).

Shrnutí

Strike Suit Zero  je bezesporu důkazem že i nezávislá studia mají za podpory komunity šanci se prosadit a vydávat opravdu kvalitní tituly. Na celkovém dojmu trochu ubírá absence multiplayeru nebo kooperace. Tím se tedy od nás zasluhuje playr score 76/100.

 


Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-recenze.php on line 56