Mashed

/Recenze

Pokud neznáte tento multiplayerový masakr, nemůžete o sobě říct, že jste správní lankaři.

Kamera

Mashed je závodní arkáda s originálním pojetím závodů a pohledu na něj. Originální ve smyslu, že závody samotné jsou spíše boj o přežití. Najednou můžou pařit na jednom monitoru až 4 feláci, neboť pohled, jak už jsem zmínil, je unikátní v tom, že je tak říkajíc z ptačí perspektivy a zoomuje se podle těsnosti aut u sebe na trati.

Způsoby ničení

Hlavní táhlo je ale ničení kámošových kár a k tomu máte na výběr hned několik způsobů jak toho dosáhnout. Jednak zoom kamery má určitý limit a jakmile se přestane oddalovat a někdo se dostane moc dozadu na trati, tak jeho auto automaticky explodí a má na toto kolo smůlec. A nebo za druhý samozřejmě zbraně.

Guny, bez toho to přece není funny

Ty, v naší redakcí nejhranějšim módu, jsou různě po trase a auto jimi vybavíte jednoduchým přejetím, ale je tu právě vychcávka, že když už zbraň máte a rozhodnete se ji neodhodit, tak zbraň vylítne na okamžik nad trať a týpek za vámi si ji nemůže vzít. Jsou tu všemožný nástroje hromadného ničení jako například plamenomet, který střílíte za sebe a naokamžik vás i zrychlí, nebo dále minomet, raketomet, kulomet samozřejmě, flash etc.

Jak to vykotlit

Hraje se dokud nezůstane poslední hráč, ten vyhrává kolo a získává body a ostatní zase ztrácí v poměru pořadí za prvním, klasik prostě. Kdo první nasbírá 10 bodů vyhrává kompletně.

Mapy

Hra je velice svižná a zábavná. Tratě také nabízejí nejrůznější prostředí od zasněžených horských středisek, přes nabité dálnice, po několika patrový parkoviště, které třeba pro zajímavost po určitém intervalu odpaluje spodní patra a celá trať jako by poskočí dolu, fakt haluz.

Bacha na helicopta

Také jsem zapoměl zmínit, že si můžte zvolit mód s heli Apatche, kterou pokud hráč umře, může následně použít jako zdroj řízených zaket na zbýlé ještě jedoucí závodníky. Taky vychcanost.

Závěr

Mashed jsem hrál prvně jako malej na PS dvojce a hned nás s bráchou chytla. A pokud na lance nebudete vědět mezi vyčerpávajícími FPS zápasy nebo nějaký zatěžkávací RTS bitvě chtít dát jednoduchej a velice zábavnej chill, tak Mashed rozhodně doporučuju. Nenáročná na hardware, staršího data vydání, ale přesto stále jedna z nejlepších voleb pro dobrou lanku v Playr stylu. Enjoy :D

Vortekk


Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-recenze.php on line 56