League of Legends

/Recenze

Pokud jste si mysleli,  že na našich stránkách zapomeneme zmínit jednu z nejhranějších a na poli MOBA her možná nejzábavnější hru, tak jste se šeredně sekli. League of Legends jako přední free2play hra (freemium systém ostatně Lolko mega proslavil) je zde na Playru samozřejmě zahrnuta a následující recenze se vám ji pokusí přiblížit.

Seznámení

Tak jdeme na to Playři. Hned z kraje vám řeknu, jak se k naší redakci pařba dostala. Znáte to, jste s lidma na lance a zjišťujete, že nemáte dostatek společných her na všech mašinách, tak šmejdíte po netu a hledáte nějakou rychle stáhnutelnou free2play pařbu. Jelikož ještě neexistoval náš libovej web, tak nám google vyhodil hned z vrchu právě League of Legends.

První krůčky

Multiplayer online battle arena (MOBA), která, jak jsme se dočetli, má hafec hráčů a přitom není nijak moc náročná na HW. Na ofiko stránkách jsme rychle našli download a šli jsme do toho. Po dvou, třech cígo pauzách se hra dostáhla a vrhli jsme se na login. Když se otevřel klient, jednoduše pár kliky jsme rozjeli první gamesu. Herní mechaniky si člověk osvojí celkem rychle, nicméně ve zpětném pohledu musím uznat, že to byla docela nooby hra ale i tak jsme vyhráli. Přeci jenom Playr redakce se těžko poráží. Ne, jen vtipkuju.

Champové

Teď se mrknem na nějaký ty detaily. Riot Games, studio co hru vytvořilo, jede neuvěřitelným tempem, takže už je v nabídce více jak 100 championů. Ti se dělí do několika sekcí. Klasika, co určitě znáte. Jsou tam DPSka range i meleečka, mágové, tanci, supporti, junkeři, ale i kombinace dvou i více těchto druhů.

Bitevní pole

Pokud jste u MOBA her poprvý, asi vás bude zajímat , jak hra probíhá a co je vlastně cílem. Na bitevním poli, mohu-li to tak říct, je hned 10 hráčů, 5 na každé straně. Každý tým má svou base, ve který má Nexus, krystal, který se snaží ubránit. Mapa samotná je vlastě jednoduchá. Jedná se o tři hlavní cesty mezi kterými je jungle, kde se nacházejí buffy a jiná neutrální monstra. Po hlavních cestách se v určitém rozmezí od sebe vyskytují turrety, ty jsou ostatně i u Nexusu, a z base po nich vyráží do boje v intervalech hordy minionů. Je tam ještě vychytávka, že když na basy zničíte s teamem takzvané inhibitory, tak se společně s miniony na Nexus nepřítele hrnou ještě superminioni, kteří vaši lajnu prorvou celkem snadno, pokud si toho team proti vám moc nevšímá.

Easy taktika

Trochu k taktice. V recenzi vám nebudu kotlit nějaký složitý akce co se dají používat, na to pro vás budou připravený brzo spotlighty na našem Youtube a taky samozřejmě tady. Většinou je to tak, že na horní lajně hrajou proti sobě tankovější champové, v jungli dobrý gankeři, na středu mágové a dole na lajně DPS range se supportem. Hráči na lajnách se snaží navzájem si zabíjet miniony a turrety, ale hlavně co je nejzábavnější, zabíjet se navzájem. Za všechny tyhle akce dostáváte goldy, za který pak v basy nakoupíte equip. Supporti, ale většinou miniony nezabíjej, protože pro tým je výhodnější nakrmit hlavně range carry, takže kupují hodně brzo itemy na automatické vydělávání. Na vyšší úrovni, teď myslim elu, se ale povětšinou nakupují tyto předměty u více champů v teamu.

Další mapy a módy

Riot se ale opravdu snaží, proto nám s klasickou 5V5 přináší možnost i 3V3 mapu, která má jen dvě hlavní cesty a gamesy trvaj tak kolem 15-25 minutami. V budoucnu vám ji představíme v samostatném článku více.

All mid

Dále je tu i možnost zapářnout 5V5kovou Proving Grounds, což je jen jedna hlavní cesta a zajímavostí je, že dokud neumřete, nemůžete zpět na basy zregenerovat HP a manu a ani nakupovat. Po mapě se ale občas vyskytujou heal pointy. Videiko na to od Playru určitě bude.

Dominion nářez

No a nakonec je tu ještě možnost s kámošema nebo s lidma po netu zasmažit Dominion mód. Mapa, na které jsou do pentagon tvaru rozmístěný capture pointy a samozřejmě snahou je je zabrat a co nejdéle je ubránit. Každý tým, pokud má méně pointů pod kontrolou, přichází o celkový body z Nexusu až do finálního výbuchu. Hra je oproti klasice o dost dynamičtější a i goldy se vydělávají samy a rychleji. Videiko samozřejmě bude a i samostatná recenze se na playr.cz objeví.

Tak jak pak to dopadlo

Za Playr redakci mohu hru velice doporučit. Stáhnout se dá v pohodě z ofiko stránek za pár minut. Je to na stránkách severovýchodního serveru – v tomto regionu je ČR, takže paříme s playry tady.

Závěr

Do budoucna určitě checkujte další příspěvky k této hře. Připravujeme video spotlighty, streamingy a také turnaje o libový Playr ceny. Takže směle do stahování a doufám, že se potkáme na Summoner’s Riftu. Enjoy Playři.

Vortekk


Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-recenze.php on line 56