Guild Wars 2

/Recenze

Intro

Guild Wars 2 je jednou z nejočekávánějších MMORPG roku 2012 a to rozhodně právem. Nestaví na zajetých kolejích (někdy i mnoho let starých) a přichází s novým herním modelem – nechce být další (neúspěšnou) kopií World of Warcraft. GW2 se propagují jako hrou, která boří „svatou trojici“ tank-healer-DPS a především soutěživost (jen v PvE samozřejmě) nahrazuje spoluprácí. Ve zkratce jsou Guild Wars 2 velmi zábavnou hrou (příběhem, monology NPC, reference na ostatní hry etc.) a každý si v ní něco najde – mě osobně, dřívějšího odpůrce MMO her, absolutně pohltila. A tady je proč:

Guild Wars 2 manifest

Následující video pochází přímo od ArenaNetu (vývojáři GW2) a nádherně popisuje v čem je Guild Wars 2 odlišné od „konkurenčních“ MMO.

Vlastní recenzi připravujeme.

Tipy a triky

Tipy hodláme neustále doplňovat; pokud máte nějaký svůj tip, který ostatním pomůže, podělte se v komentářích.

Svět

  • Držte [CTRL] a zobrazí se vám jména všech okolních itemů a NPCs – hodí se nejen na huntování králíčků a vran (hledáte konkrétní item, osobu.. atd.)
  • Tagování nepřátel – držte [CTRL] a klikněte na nepřítele/NPC – označíte ho tím jako cíl pro ostatní.

Inventář

  • Tlačítko „Deposit Collectibles“ (schované v ozubené ikonce nahoře v inventáři) vám převede všechny itemy na crafting do banky (tu najdete v poslední záložče crafting okna) – jednoduše a automaticky tím ušetříte dost místa v inventáři a přesto máte itemy připraveny k okamžitému craftování.

Mapa

  • Beacon – hodí se pro skupinu lidí: držte [SHIFT] a klikněte na minimapu – tím se dané místo na minimapě zvýrazní ostatním..
  • ..nebo [SHIFT] stále držte a můžete myší „malovat“ na minimapu jednoduché symboly (šipky, označení území atd.) – jednoduché proto, že relativně rychle mizí.

GW2 Buildy a manuály


Kvalitu Guild Wars 2 nezapře ani množství komunitního obsahu a různých nástrojů:

  • http://wiki.guildwars2.cz – komunitní česká wiki o GW2
  • http://www.gw2build.com – zajímavá pomůcka na testování nových buildů – naklikejte si svůj equip a skilly. Podporuje i shareování vlastních buildů, tak se podělte :)

Odkazy

Oficiální weby o Guild Wars 2

Komunitní (neoficiální) weby

  • http://guildwars2.cz – rozsáhlá česká fansite o Guild Wars 2 obsahující seznamy CZ/SK guild, českou wiki atd.


Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-recenze.php on line 56