Minecraftoidní Oort Online

/Beta

Minecraft inspiroval a ovlivnil docela dost her. Jednou takovou je i vyvíjený RPG multiplayer sandbox – Oort Online, který do receptu přimíchává několik zajímavostí..

Multiverse?

Herní svět se bude skládat z několika (resp. mnoha) světů, které budou svým způsobem specifické – ať už lokacemi, přírodními zdroji nebo nepřáteli. Mezi nimi budete moct přeskakovat pomocí postavených „portálů“ – a to vše po boku ostatních hráčů (a jejich výtvorů).

Když to přeneseme do Minecraftu (tady se to fakt nabízí), tak si představte tohle: každý jeden svět, který býl kdy kýmkoli vytvořen v Minecraftu by byl spojen se všema ostatníma a mohli byste mezi nima proskakovat a „zažívat příběhy“ ostatních.. how awesome is that?

Ještě k tomu přimíchejte RPG prvky (začíná to do sebe pěkně zapadat, co? :) – a představte si ty možnosti.. jeden obří Oort Online svět.

https://www.youtube.com/watch?v=io5snCcQ0ss

MMO! RPG!

Na výběr bude šest hratelných ras a spousta další personalizace pomocí armorů a zbraní. Váš equip totiž určitě nebude ležet ladem – ať už budete kotlit NPC potvory, tzv. „Protektory“ (a farmit goldy ;) nebo ostatní hráče, vyplatí se být ve střehu. Hlavně když nevíte, co číhá na druhém konci portálu :)

Prozatím to vypadá tak, že se buď připojíte na něčí rozjetý server anebo si pronajmete server vlastní, kde budete na „svém písečku“ bohem (určovat práva hráčům a mimochodem mít i kontrolu např. nad vzhledem daného světa).

Náplň hry taky trochu vychází z Minecraftu – dolování zdrojů, stavění epických záležitostí a potažmo „adventur“ pro ostatní hráče, kydlení potvor, navštěvování cizích světů, kydlení místních potvor a obchodování s tamními hráči (protože oni mají zdroje, které na vašem světě nejsou a naopak).

Pokud vám nestačilo jedno, tady najdete další videa:

Crowdfunding & Early access

Cenu Oort Online při vydání odhadují Wonderstruck Games (vývojáři hry) na $25 (~ 500 Kč), nicméně vydání se plánuje koncem roku 2015 a proto se rozhodli o crowdfundingovou kampaň, ovšem na svých stránkách. Tam si můžete hru předobjednat za $15, potažmo získat přístup do bety a alfy (za $25 a $50) a od $95 výš dokonce instantí vstup do (dost rozpracované) hry.

Za zmínku určitě stojí i fakt, že ačkoli jste o Wonderstruck Games možná neslyšeli, je velmi pravděpodobné, že znáte nějakou hru, na které se podíleli její vývojaři. Říká vám něco např. Black & White 2, Fable, Far Cry 2, Aliens vs Predator nebo Battlefield: Bad Company 2?

Zjištění o vývoji Oort Online mi udělalo neuvěřitelnou radost. A co vám? Má se podle vás šanci prosadit takový „Minecraftový klon“ nebo napodobeniny nepodporujete?

Zdroje: hrej.cz, oortonline.com

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: , ,