Steam pro Linux beta

/Linux

Hrstka vyvolených šťastlivců už může vesele testovat Steam pro Linux, jehož uzavřená beta byla vydána již včera. Moc rádi bychom se mezi ně počítali, ale v téhle betě jsme měli očividně smůlu.. tak vám aspoň doručíme info z druhý ruky od lidí z portálu OMG! Ubuntu!, kteří připravili krátké demonstrační video o tom, jak to šlape a vůbec:


Jak by se dalo čekat, Linuxová verze Steamu se nijak zásadně neliší od svých kolegů pro Windows a MacOS a v této beta verzi obsahuje 25 her nativně běžících na Linuxu (povětšinou hry, které jste si mohli zakoupit v Humble Bundlech) a především výbornou free 2 play pařbu Team Fortress 2. Linuxový Steam klient dokonce obsahuje i Big Picture (taktéž v beta verzi), o kterém jsme už psali a který se v betě původně objevit vůbec neměl, takže to vypadá na rychlejší vývoj než se plánovalo – a to rozhodně není na škodu.

O testování této bety Steamu pro Linux byl poměrně velký zájem – přes 60 000 hráčů vyjádřilo zájem a tak se bohužel zdaleka nedostalo na všechny. Přesto by se měly řady beta testerů stále (i když pomalu) rozšiřovat. Pokud máte i vy chuť se do bety zapojit (a máte předchozí zkušenosti s Linuxem), vyplňte krátký dotazník a stoupněte si do fronty :) Nebo je tu ještě druhá alternativa, pro skutečný hardcore linuxáky – komunita na Redditu přišla na způsob, jak „uzavřenost“ bety obejít a testovat si už dnes. Testujte však na vlastní nebezpečí (ostatně jako všechno), my jsme to ještě nestihli vyzkoušet..

Taky se tak šíleně těšíte? :]

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: ,