Humble Indie Bundle 6 (!)

/Akce

Dnes „vyšla“ další Humble Indie Bundle, v pořadí už šestá (ten čas ale utíká, co?). Aktuální bundle obsahuje výborné hry, konkrétně:

  • Dustforce„uklízení nikdy nebyla taková sranda“ (trailer) – pouze pokud zaplatíte více než průměr, momentálně 5.33 dolarů
  • Rochard (trailer)
  • Shatter – tak trochu arkanoid, ale v moderním neotřelém pojetí (trailer)
  • S.P.A.Z. – Space Pirates and Zombies (trailer)
  • Torchlight – si údajně hodně vypůjčilo z Diabla III – názor si na to udělejte sami (trailer)
  • Vessel (trailer)

Co je Humble Indie Bundle?

Pokud jste se s bundly ještě nesetkali, ve zkratce vám přiblížím, o co jde. Humble Indie Bundle (řekněme lidově „skromný nezávislý balíček“) je kolekce několika her od nezávislých vývojařů. Tyhle hry nejsou o nejnovější nablejskaný grafice a super efektech, ale o hratelnosti a zábavě (která se možná už dnes trochu vytrácí) – viz ofiko video:

Zaplať kolik chceš

Zajímavej moment přichází ve chvíli, kdy se vám hry z bundlu zalíbějí natolik, že byste si je chtěli koupit a podpořit nezávislou scénu – sami si vybíráte cenu, kterou za balíček (obsahující všechny hry z bundlu) zaplatíte. Kromě toho můžete částí své platby přispět na charitu a taky týpky, co Humble Bundle vymysleli, starají se o něj a hlavně přicházejí neustále s novými hrami (!), takže jim rozhodně poděkovat nezapoměňte! ;)

Bez DRM, Mac & Linux-friendly

Když už se tu zabýváme i gamingem na Linuxu, je třeba zmínit, že všechny hry v tomto bundlu jsou kompatibilní i s Linuxem – uživatelé Ubuntu si mohou celý bundle stáhnout přes Ubuntu Software Center. Stejně tak jsou kompatibilní s MacOS (dočasně kromě Vesselu).

A v neposlední řadě v sobě hry neobsahují žádné DRM (Digital Rights Management), tedy ochranu proti kopírování (které, jak víme, jsou k ničemu a akorát otravují platící hráče). Můžete si je tedy libovolně stahovat a kopírovat. Nicméně vzhledem k tomu, že za ně můžete zaplatit kolik chcete, pirátství by zde byla absolutní (s prominutím) demence.

..přesně takhle se to má dělat.

Neváhejte

Pánové z Humble Bundle dělají sakra dobrou práci a stejně tak nezávislí developeři. Tohle je skvělá šance, jak získat balík zábavných her, podpořit charitu, nezávislou scénu a podpořit další bundly do budoucna. Humble Bundle slaví vzrůstající úspěch a inspiroval i další, např. Indie Royale a Indie Gala. U všech se můžete přihlásit pro newslettery, takže vám žádné další bundly neuniknou.. a nebo nadále sledujte Playr! ;)

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: , , ,

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79