Paypal – co to je a jak funguje?

PayPal je celosvětově velmi oblíbená služba placení na internetu. Spojuje výhody a komfort platby kartou s bezpečností internetových peněženek.

Zařízení účtu PayPal je zdarma a jako nakupující neplatíte ani žádné poplatky za transakce – ty platí prodávající. Další výhodou je bezesporu bezpečnost (všechny data se mezi vaším počítačem a PayPal servery přenáší v zašifrované podobě) a jednoduchost plateb – místo toho, abyste pokaždé vyplňovali (poměrně dlouhé) číslo vaší karty, její vypršení a CVV kód se stačí přihlásit a kliknout na pár tlačítek.

Jak PayPal funguje?

PayPal se chová jako prostředník mezi vámi a e-shopem, na kterém nakupujete. Po založení PayPal účtu ho spárujete se svou kartou (ta musí mít povolené platby na internetu – zda-li to vaše karta podporuje a má aktivováno si zjistěte ve vaší bance) – tím získá PayPal přístup k vašim financím, které na kartě máte. Když pak budete někde platit, zaplatíte přímo PayPal účtem.

Výhody PayPalu

To má několik hlavních výhod (a důvodů, proč PayPal používat):

  1. Rychlost – platby probíhají takřka okamžitě (proti zdlouhavým bankovním převodům)
  2. Bezpečnost – při vytvoření účtu dáváte PayPalu informace o své kartě (její číslo, datum vypršení a bezpečností CVV kód – zkrátka to samé, jako když nakupujete kartou online), ale při platbách platíte „přímo PayPal účtem“ a prodejce tedy nevidí citlivé údaje o vaší kartě (a nemůže je zneužít)

PayPal můžete používat i na posílání financí mezi rodinou a přáteli, ale to se většinou nevyplatí (pokud není prioritou rychlost) – opět není třeba si pamatovat dlouhá čísla účtů vašich přátel ale pouze jejich e-mailové adresy.

Nevýhody

Pokud se vám někdo dostane do PayPal účtu (zjistí vaše heslo), může si na váš účet vesele nakupovat. Ovšem stejně tak když vám ukradne kartu. Pokud budete používat silné heslo, které budete pravidelně měnit a hlídat si výpisy z účtu, budete v suchu.

Pokud máte o své finance hodně velký strach, nastavte si minimální limit na internetové platby a v momentě, kdy budete chtít nakupovat si je na okamžik zvedněte na požadovanou částku.

Pro někoho může být velkou nevýhodou absence češtiny. PayPal je na druhou stranu velmi intuitivní, takže byste ho měli se zásobou pár základních slovíček zvládnout.

Více na internetu


Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-page.php on line 49