Jak aktivovat hru na Steamu?

Máte digitální aktivační klíč na Steam a nevíte co s ním? Hry na Steamu lze aktivovat velmi snadno.

Co k tomu budete potřebovat?

 • digitální aktivační klíč na Steam (ne asi)
 • nainstalovaný Steam
 • svůj Steam účet

Během aktivačního procesu si danou hru (ke které máte klíč) jednoduše „spárujete“ se svým Steam účtem, což sebou přináší mnoho výhod oproti krabicovým verzím her (více o tom, jak digitální distribuce funguje zde).

Jak hru odemknout pomocí aktivačního klíče?

 1. Spusťte Steam a přihlašte se na účet, do kterého chcete hru vložit.
 2. Ve vaší Knihovně her (Library) klikněte vlevo dole na [+ ADD A GAME], z nabídky vyberte „Activate a Product on Steam…
 3. Vyskočí na vás okno, informující, že budete potřebovat aktivační klíč.. [NEXT >]
 4. Zobrazí se vám Obchodní podmínky, které si přečtěte a pokud s nimi nemáte žádný problém, přijměte je a pokračujte kliknutím na [I AGREE]
 5. Konečně se vám ukáže pole pro vložení vašeho aktivačního klíče – zadejte ho a potvrďte [NEXT >]
 6. Steam klíč zkontroluje, zda je platný a co vůbec aktivujte. Za chvilku vás informuje o úspěšné aktivaci a vypíše seznam her, který jste tím přidali do svého účtu. [FINISH]

Nyní máte danou hru svázanou se svým účtem a můžete jí nalézt ve své herní „knihovně“ (Library). Odtud ji jen stačí vybrat a stáhnout kliknutím na [INSTALL]. Až se dostahuje, můžete spustit a vesele hrát.

Otázky?

Nenašli jste tu všechny odpovědi, které jste hledali? Zeptejte se na našich sociálních sítích – Facebook, Google+ – nebo zkuste přímo naší komunitu na Steamu. Rádi pomůžeme!

Reakce k článku

 • Šimon Kazda

  Kupil som hru z brlohu (EuroTruckSimulator 2) a nejde mi tam vložiť môj product key do steamu..

  • http://allienworks.net/ Martin Allien

   Píše ti to nějakou chybu? Invalid Product Key nebo tak něco? Napiš, co ti to píše.. je to určitě aktivační klíč pro Steam? U některých her je potřebuješ zadat např. na webu hry atd.
   Nebo zkus kontakovat prodejce, kde si hru koupil a vyřešte to spolu (asi pomůže víc než my; třeba dostaneš jinej klíč..)
   Hodně štěstí!

   • Šimon Kazda

    ďakujem.. píše mi to invalid product key ale hra mi ide klasicky ale nejde mi dať na steam.. je to hra kde je na webe brlohu napísané že ide aj na steam..

    • http://allienworks.net/ Martin Allien

     Možná máš koupenou ne-Steamovou verzi (pokud ti hra už jde, tak určitě). Na Steam si jí teda nepřidáš (nepůjde spárovat s tvým účtem), ale můžeš si k němu udělat „zkratku“ (ve stylu zástupce) – ve Steamu klikneš na Add Game, ale potom na Add a Non-Steam Game, tu si pak vybereš ze seznamu a budeš ji moct spouštět přímo ze svýho Steamu (ale jak jsem řekl, nespáruje se ti s účtem).
     Snad pomůže :)

 • Aleš Kadlčík

  Lze aktivovat hru pres aplikaci Steam na Android?

 • Jiří Šmerda

  Zdravím,koupil jsem si v krabicové verzi Trainz simulátor 2016, nainstaloval jsem si Steam, zaregistroval jsem se a vložil aktivační klíč ke hře a chtěl jsem spustit instalaci, ale u instalačního políčka mě to napsalo -hru nelze nainstalovat. Vůbec nevím, co mám dělat!!

 • roman

  KDE SESZENU AKTIVACNI KLIC?