Vývoj League of Legends I.

/Hry

League of Legends je MOBA (multiplayer online battle arena) vyvíjející se už od roku 2009 kdy byla zveřejněna první verze (beta – 27. 10. 2009 ). Obsahovala však jenom 40 herních charakterů.

Alistar, Amumu, Anivia, Annie, Ashe, Blitzcrank, Cho’Gath, Corki, Dr. Mundo, Evelynn, Fiddlesticks, Gangplank, Heimerdinger, Janna, Jax, Karthus, Kassadin, Katarina, Kayle, Malphite, Master Yi, Morgana, Nasus, Nunu, Rammus, Ryze, Shaco, Singed, Sion, Sivir, Soraka, Taric, Teemo, Tristana, Tryndamere, Twisted Fate, Twitch, Veigar, Warwick, Zilean.

Tohle je náhled na první vzhled hry, která je čestně umístěna na horních příčkách žebříčku nahraných hodin.

Ale hrou na kterou se nesmí zapomínat pokud mluvíme o League of Legens je také DotA (Defense of the Ancients) která je něco jako Matička našeho, oproti Dotě poměně “rozmazleného” Lolka. Pro fanoušky MOBA her tu byla dota už roku 2005 a je opěvovaná v moderní hudbě čímž válcuje Lolko až doposud (neříkám že tomu nebude jinak ale zatím Basshunter se svou Dotou vyšplhal v moderní hudbě s herním obsahem nejvýš pokud vím.)

Asi první změnou do Lolka byla možnost zvolení herního módu 3vs3 na mapě Twisted Treeline, která se narozdíl od klasického 5v5 hraného na třech liniích. TOP (horní linie) MID (prostřední linie) a BOT (spodní linie) hraje jen na 2 liniích.

Po velkém remakeu (3. sezóna – 2013)  je mapa 3v3 ovšem přemístěna do prostředí Shadow Isles a herní styl se tímpádem mění.

Změna Twisted Treeline ale nebyla zdaleka jedinou změnou kterou nám naši vývojáři v Riot Games připravili.

Za jednu z větších změn považuji  změny v seznamu herních postav jako např. skoro úplné smazání Urfa, neboli postavičky zavalitého kapustňáka, třímajícího obracečku na palačinky jako zbraň. (Pravda je , že si neumím představit jak tenhle mírumilovně, možná až roztomile vypadající mořský tvoreček bojuje proti nějakému, hrůznou zbraní ozbrojenému Dariovi nebo Mordekaiserovi.)

Za jeho pozdější návrat vděčíme skinu na Warwicka – Urf the Mantaee, ke kterému se váže i příběh o tom jak na Apríla se Warwick vrhl na nebohého Urfa a oblékl se do jeho kůže aby skryl svou pravou podstatu zabijáka.

Další postavičkou ve hře se měl stát i Averdian – The mind of Oblivion. Tenhle malý paňáca přiletěl z dalekých neznámých končin vysoko nad Runeterrou a asi si tím pádem něco poškodil, protože i přes velkou snahu designérů. Konkrétněji designér “Nocturn” řekl, že dokud se plně neuzavře Averdianův případ, bude se představovat na internetu pod jeho ikonkou… V roce 2011 ji vyměnil za ikonku Nocturna (žeby náhodička ??). Aby se na Averdiana nezanevřelo, byla jeho mrtvolka k vidění na staré mapě Harrowing (halloween skin na 5v5ku).

Už mi hlava jde kolem z těch všech změn… Vetšinou jsem u nich tedy nadávala :D, ale nakonec mi nepřijdou zas tak zlé… vždyt jsme si je z velké části vymysleli na foru my, Summoneři.

Tak zas příště u další části ;)

Autor: Azulka | Tagy: ,

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79