GW2: Aprílový Feature pack

/Novinky

„Připravte se zažít Guild Wars 2 tak jako nikdy“ – tím nás vývojaři GW2 lákají teď, co jsme zabili dlouhodobou nemesis Scarlet. V dubnu totiž vychází pořádný „Feature pack“ update, který přinese spoustu in-game změn.

Kromě klasických bugfixů a ladění rovnováhy kdečeho se můžeme těšit na zásadnější změny v gameplayi – ať jde o vylepšování (O RLY? uvidíme sami..) stávajících mechanismů nebo zavedení novýchVylepšení a změn je opravdu hromada, jak se ostatně můžete sami přesvědčit..

Trait Tiers

Jednou z nejzásadnějších změn ohledně Trait systému je eliminace nutnosti kupování nových Training Manualů pro odemknutí dalšího „stupně schopností“ (s tím odpadá i nutnost navštívit konkrétního Trainera, který Manual provádá). Jednotlivé Trait Tiers (Adept, Master, Grandmaster) se totiž budou odemykat postupně, jak budete levelovat:

  • Adept Tier – lvl 30
  • Master Tier – lvl 60
  • Grandmaster Tier– lvl 80

Trait Points

Jako první nám ArenaNet představila změny Traits, tedy schopností postav. Doposud jste (od 11. levelu) dostávali za každý nový level 1 Trait Point (až do 70 TP na lvlu 80), který jste mohli investovat do vylepšení nějakého atributu vašeho hrdiny (např. Precision a Condition Damage). Za každých 5 těchto TP v jedné řadě (linii/větvi, chcete-li) jste měli nárok na menší nebo větší Trait Ability schopnost.

Pro zjednodušení se po updatu eliminují ty „hluché“ TP, které žádné nové schopnosti nepřidávají. Na lvlu 80 tak nebudete rozdávat 70 TP, ale pouze 14. Jeden 1 nový TP = 5 starých. Tyto TP budete dostávat až od levelu 30 (kdy se vám odemkne Adept Tier), jeden za level a to až do lvl 66. Poté dostanete za level 2 TP.

Zde jde o zjedodušení, které má pomoci nováčkům, kteří Traits třeba tolik nerozumí; naopak ostřílených hrdinů, koupajících se v dračí krvi se to nijak zvláště nedotkne (kdo by totiž chtěl investovat TP aniž by si odemknul nadcházející abilitu?).

Nahrazení TP

Pokud jste si dřív (resp. stále ještě) naklikali nějaký build v Traitech a zjistili jste, že vám nevyhovuje, museli jste solit zlaťáky pro jejich reset. Po updatu bude možné jednotlivé TP vracet – a to buď plošně nebo po jednom; bude to zdarma a odkudkoli.Takže se připravte na mocný experimenty. (HA! A já se konečně vyhnu tomu, abych šel k Trainerovi, protože i na svym současnym Necromancerovi (lvl ~65) trapčim v Adept Tieru.. holt nikdy nevzpomenu na Manual, když je to aktuální.. :)

Nové Traits

Aby toho nebylo málo, přivítejte nový in-game item: Trait Guides. Tím si odemknete úplně novou linii Traits, ve které budete moci topit svoje TP; což znamená ještě více schopností a širší možnost přizpůsobení vašemu stylu hry.

Ten bude k dostání jako odměna za dané aktivity – namátkou ve Story Dungeonech, WvW, osobním příbehu, za profackování bossů, prozkoumávání tmavých zákoutí atd. Druhou možností, jak je získat, bude přímo nákupem od Profession Trainerů – tedy těm, kteří vám předtím prodávali Training Manualy.

A aby to bylo na čem demostrovat, přibylo 40 nových Grandmaster Trait lines. Protože je jich poměrně dost a každý si určitě najde to svoje, podívejte se na jejich stručný přehled sami.

Upřímně se změn trochu bojim; pokud budou Guild Wars 2 ještě lepší než teď, smrdí to tu no-lifem :)

Co vy, těšíte se? Nebo už vás GW2 omrzeli, odložili jste je a ta mohutná vrstva prachu vás dostatečně odradila? Možná právě nastal čas to trochu přehodnotit.. a stejně tak namotivovat potenciální nováčky *wink wink*

Budu se těšit in-game!
– Allienoir

Trochu Off-topic: Můžete někdo navrhnout server s dobrou komunitou? My hrajeme na Gunnar’s Hold, ale občas mám pocit, že by to mohlo být na jinym lepší.. a když řikám občas, tak myslim ve WvW :]

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy:

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79