Ultimátní archivátor 7-zip

/Software

Ač se může zdát, že jde o prkotinu, představím vám svůj top archivační nástroj, který vám ušetří jak čas, tak nervy – voilá 7-zip.

Umí všechno, co klasický archivační program jako WinRAR (tedy archivovat a rozbalovat soubory z/do různých typů archivů), ale i víc:

Podporované formáty

7-zip si pochopitelně poradí s klasickými formáty jako ZIP a RAR, ale – jak název napovídá – i s mocným formátem 7z, který svou kompresí ZIP a RAR hravě strká do kapsy (= hlavní featurka).

Dále zvládá hromadu exotičtějších formátů jako XZ, BZIP2, GZIP, TAR, ZIP, WIM a kdyby vám to bylo málo, tak umí i („jen“) rozbalovat ARJ, CAB, CHM, CPIO, CramFS, DEB, DMG, FAT, HFS, LZH, LZMA, MBR, MSI, NSIS, NTFS, RAR, RPM, SquashFS, UDF, VHD, WIM, XAR a Z. Uff.. (to neni další formát, ale povzdech)

Pojď mi ISO

Kromě toho umí otevírat i ISO soubory a je tedy zajímavou alternativou pro ty, kteří (stejně jako já) nesnáší CD/DVD emulační software typu Daemon Toolz. ISO stačí v 7-zipu rozbalit a voilá, netřeba virtuálních CD ROMek..

Open-source FTW!

Celý 7-zip je kompletně free, nejde tedy o žádný shareware, trial a ani na vás nebudou vyskakovat otravná okna „Pokračovat ve zkušební verzi“ jako u WinRARu :)

Archivace = zálohy

Pokud archivy používáte pro zálohy, nenechte si ujít ani 7-backup od stejného vývojáře Igora Pavlova. Ten využívá síly 7-zipu (tedy 7z formát) a nabízí poměrně bohatou nabídku nastavení pro vaše zálohy. Pády disku nebo operačního systému už vás nebudou tak psychovat ;)

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: ,

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79