Netherworld aneb Indie by czech golden hands!

/Beta

Přinášíme vám peckovou novinku, ve které si přiblížíme kreativní dílko od českého nadšence do her a hlavně jejich designu. Do rukou se nám totiž dostala hratelná verze této Indiego pařby a tak jsme neváhali, vyzkoušeli, prozkoumali a tak zbývá už jen předat info a postřehy dále.

Netherworld je právě ve vývoji. Pokud vás zaujala a rádi byste si zahráli „plnou“ nebo prostě podpořili český gaming, podpořte hru na IndieGoGo!

Ve hře se ocitnete uprostřed temného a neprostupného vesmíru. Na mapě se vám vyznačují bílými spojnicemi planety, po kterých se můžete pohybovat. Na vás tak je, kterou část vesmíru půjdete prozkoumávat, přičemž musíte dávat bedlivou pozornost planetkám, kde se střetnete s vesmírnými anomáliemi, které musíte zrubat pro další postup vesmírem.

Volně přeložené hlavní motto hry zní asi takto: Prozkoumej, vysosej vše co se dá, dostaň se k novým planetám, pokud to bude nezbytné použij hrubou sílu, a když to nepůjde ani tak – půjde to větší silou! Tvým ušlechtilým úkolem, ženoucím věci kupředu, je navrátit rovnováhu sil v Netherworld! No není to epic?!

Jedná se o volný překlad, ve skutečnosti se nesetkáte s hrubou silou, ale s tajemnou magií, která  je do hry velmi zdařile zakomponována. V praxi to znamená – touláte se po vesmíru, který je velmi líbivě nadesignovaný, přitom se jedná o „jednoduchou“ grafiku, kterou hráč indie games určitě ocení. Jak se tak touláte, vylepšujete si stabilitu (životy) a spirit (manu), což  jsou vlastnosti, které použijete pouze v boji. Po vesmíru jinak sbíráte esenci – která je důležitá při vylepšování postavy a dále nacházíte také různé suroviny, které mají stejný účel. Na každé planetě tak máte možnost něco, popřípadě něco za něco získat.

No a konečně jsem si zoral půdu, abych vám do hlavy mohl zasadit to nejpůsobivější ze hry. Kromě zmiňovaných vlastností, vám Netherworld dává možnost vypiplat se s vlastními kouzly! Na začátku tak máte sadu základních kouzel, které si před každou bitkou (tzv. encounter mod) navolíte podle potřeby do slotů. Zde se ukrývá právě ten půvab, jelikož to do hry přináší logickou a strategickou rovinu. Anomálie ve vesmíru si na vás totiž rady smlsnou, hráče to tím pádem nutí přemýšlet jakou kombinaci kouzel v bitce použije. Tím ale koncept kouzel nekončí, před hráčem se v hlubinách vesmíru totiž ukrývá široká paleta možností jak jednotlivá kouzla poupravit, vylepšit a natunit si je podle potřeby.

Závěrem tedy lze říci, že hratelná demoverze hry splnila v naších očích veškerá očekávání, co se u Indie her dají očekávat. Pěkný grafický kabátek skvěle padne, pohodoví chill soundtrack také sedne ke hře. Jedná se ve své podstatě o dosti nápaditou chillovku, která vás spolehlivě zabaví na cestách, či v lavici nudné školy, anebo prostě v moment kdy vás omrzí konvenční hry.

Jak hra vypadá se můžete podívat zde:

Takže jestli zrovna přemýšlíte co si zahrát, neváhejte a vyzkoušejte si zatím první hratelnou verzi hry a podělte se o zážitky! Pokud vás hra zaujme, nebo chcete jen zjistit více informací, podpořte tento projekt přímo na stránkách! Ke stažení je i hratelná demoverze takže na co čekáte? podpořte vývojáře a užijte si rozmanitosti vesmíru!

Autor: kooksin |
Honza Bartůněk
Tagy:

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79