Více místa na disku s TDP x-Ray

/Software
TDP X-Ray

Pokud mi bude někdo tvrdit, že sem tam nemá problém s místem na disku, tak podle mě kecá. V dnešní době disků v řádech tera to sice zní jako sranda (i když majitelé SSD disků jistě ocení), ale i tak není nad to si trochu pročistit disk a odlehčit vašemu boxoru.

TDP x-Ray

Tahle utilitka od českých vývojářů je nezanedbatelnou pro všechny, kteří zkrátka neví, kam se podělo všechno to volné místo na jejich harddisku. Je neskutečně jednoduchá k používání a ocení ji nejen ajťáci s hromadou disků na serverech, ale i běžní uživatelé PC a hlavně hráči.

Po spuštění v rychlosti proskenuje váš disk (pokud jich máte víc, můžete si vybrat, který chcete projít) a veškeré obsazené místo znázorní v nádherně přehledném grafu i se strukturou adresářů, tedy podsložek. A to vždy od největší (nahoře) po nejmenší ve směru hodinových ručiček. Tím získáte perfektní přehled o tom, jaké složky zabírají nejvíce, co je v nich za velké soubory atd.

TDP x-Ray – struktura dat

Myší můžete dále najíždět na jednotlivé podsložky a ukáže se vám další kruhový graf se strukturou dané podsložky. Tím získáte údaje nejen o tom, kolik daná složka zabírá, ale i kolik je v ní obsaženo souborů.

TDP x-Ray – zobrazení podsložek

Pokud máte komplikovanější strukturu uložených dat, můžete se diskem „proklikávat“ až do aleluja..

Aby vás ale pohled na ucpaný disk moc nezdeprimoval, máte možnost si trochu pomoct vysypáním koše přímo z utility (ne že bych někomu nevěřil, že by neuměl vysypat koš..).

Celá tahle záležitost je k dostání zdarma jako lite verze.

Pokud vám tohle nestačí a máte libovější datový choutky, mrkněte na placenou verzi Pro ($ 20).

A co vy? Jakej máte trik na udržení dat na uzdě? Máte svoje data pod kontrolou a přísnou organizací nebo je tohle utilitka přímo pro vás? Znáte lepší? Podělte se v komentářích!

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy:

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79