Playr na Meziherňáku

/Novinky

26. ledna se naše CSGO sekce v sestavě quattrov, kooksin, arcate, noxer, kaprissone zůčastnila Mezihernového turnaje pořádaného portálem Playzone.cz a my vám nyní přinášíme report o průběhu celé akce.

Příprava

Na tuto akci jsme se všichni hrozně těšili, protože to pro nás byl první LAN turnaj v současné sestavě a také první LAN v nové hře Counter-Strike: Global Offensive. Po poslední změně v sestavě (příchod kaprissona) do turnaje zbývaly dva týdny, což by obyčejně mělo na nacvičení základních strategií stačit, nicméně škola, práce a další věci nám to příliš nedovolovaly a tak se každý připravoval po svém. Po týdnu jsme tedy společně měli odehráno jen několik nightcupů, které nedopadly nijak slavně. V pondělí večer k nám (my=quattrov, kooksin:D) dorazil ze Slovenska arcate. S tím jsme celý týden fetovali deathmatche, ESEA pugy, vymysleli nějaký ty taktiky aby se neřeklo.. V pátek pak přijel i noxer. Na nějaký přehrocený analýzy soupeřů a podobný nesmysly už nebyl čas, takže jsme si jen sedli k CSku, ukázali si jak to budeme hrát a šlo se spát.

Den D

V sobotu ráno jsme byli trošku napjatí, aby všechno dopadlo jak mělo, ale žádné větší komplikace se nedostavily, takže jsme už v 9:30 seděli v Battlezone a zvykali si na novou techniku. Možná jste mohli postřehnout, že se před Vanocemi herna stěhovala. Musím říct, že to byl rozhodně krok kupředu. Ze zakouřeného sklepa se herna změnila na světlý sál s pěkným barem, bezproblémová obsluha, počítače seřazené do řad po pěti, což je samozřejmě pro turnaje tohoto typu nejlepší.

Skupiny

Rozlosování skupin nám přineslo týmy ROCKETS, 0y a Troubové. Jediný, kdo v nás budil respekt byli hráči ROCKETS, protože jsme dobře věděli, co rozdávali v CS 1.6. Ostatní jména nám byly neznámé, takže jsme proti nim nastupovali s chladnou hlavou, ale i tak jsme nechtěli nic podcenit.

PLAYR.cz vs. ROCKETS

sestava ROCKETS: berry, lan, jekyl, un1, bott

Zápas měl zvláštní, ale skvělou atmosféru, protože ROCKETS hráli ve stejné herně a dokonce jsme s nimi seděli v jedné řadě čelem k sobě. Super pocit, když vidíte jejich nechápající obličeje pokaždé, když vyhrajete kolo. Hrála se mapa de_dust2_se, po vyhraném knife roundu jsme začali za teroristy. První kolo se nám podařilo přečíslit CTčka na B plantu a vyhrát tak první bod a následně i další, ale ve třetím kole jsme udělali chybu a soupeř se dostal do hry. Následujících několik kol se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, ale začali jsme chybovat a soupeř nás za to tvrdě trestal. Za stavu 9:4 pro ROCKETS jsme se hecli a poslední dvě kola první půlky jsme vyhráli. V prvním kole druhé půlky nás teroristé překvapili rushem z dlouhé a ikdyž se nám podařilo dostat do situace 1vs1, soupeř si kolo pohlídal. Odpověděli jsme nákupem kanónů jménem Desert Eagle, což chlapci asi nečekali a druhé a následně i třetí kolo jsme tak s přehledem vyhráli. Pak se ale opět ke slovu dostal soupeř a zvýšil své vedení na 14:8. Díky dobré obraně A plantu se nám podařilo přidat další bod, ale po prohrané 2vs2 situaci byl stav 15:9. V posledním kole ještě noxer krásně udělal z 1v4 situace 1v1 situaci, ale posledního teroristu se mu zabít nepodařilo.

dema

PLAYR.cz vs. 0y

sestava 0y: fakinbruclon, indyftw, the dictator, maxcze, yuris

Nevěděli jsme, co od tohoto soupeře máme čekat a proto jsme do zápasu vstoupili na sto procent. Hrála se mapa de_inferno_se. Po vyhraném knife roundu jsme sice prohráli první pistol round a následně i dva eko roundy, ale po prvním nákupu už jsme soupeře rozebírali bezchybnou hrou za CT, první půlka tedy skončila 11:4. Po změně stran už jsme nenechali nic náhodě a vyhráli hladce 16:4.

dema

PLAYR.cz vs. Troubové

sestava Troubové: thorax.g, lamestylee, dejgnnn, slivakkk, wsh

Tento zápas se nesl v podobném duchu jako ten předchozí, jen byl ještě o něco jednodušší. Mapu de_nuke_se nemáme moc v lásce, zvlášť když začínáme za teroristy. Tento zápas byl ale jiný, hráli jsme v naprosté pohodě, strategie vycházely i když nebyly uplně dokonale zahrané. Soupeř se po pár prohraných kolech psychicky položil, takže jsme ho bez problému s konečným výsledkem 16:2 posadili na poslední místo ve skupině.

dema

Play-off

PLAYR.cz vs. FU.sk

sestava FU.sk: dev1, barb1, franzp, dark, erikk

První kolo play-off nám do cesty postavilo slovenský tým FU.sk. Doškrtali jsme se k mapě de_mirage_csgo. Nezačali jsme zrovna dvakrát dobře, prohráli jsme kniferound, takže jsme začínali za teroristy. Naše taktika na první kolo, která v trénincích vycházela v 90% případů teď naprosto vyhořela, nepodařilo se nám ani položit bombu. Další čtyři kola vypadala podobně, až šesté kolo přineslo ovoce. Nakoupili jsme Deagly a rozběhli se k B plantu, o kterém jsme věděli, že ho kryje jenom jeden člověk a nekompromisně jsme soupeře vystříleli. Variací několika taktik jsme dotáhli skóre na 5:5, ale pak jako by nás fůčka přečetli. Do konce poloviny se nám už žádné kolo vyhrát nepodařilo. První kolo druhé půlky jsme zázračně vyhráli a všichni začali doufat v nemožné. To však netrvalo dlouho, protože hned následující kolo FU.sk nakoupili Deagly a výhodu vyhraného prvního kola si vzali zpět. Pak už jsme se jen marně snažili soupeře potrápit. Přesto byla kola vyrovnaná a nedali jsme jim nic zadarmo. Nakonec jsme tedy podlehli 16:6 a v turnaji skončili na děleném 5-8. místě.

dema

Stats

Závěr

Turnaj jsme si všichni užili, stejně jako společný čas před turnajem. Byli jsme zklamaní z výsledku proti ROCKETS, shodli jsme se na tom, že jsme na ně měli, ale v zápase jsme udělali příliš mnoho chyb. K zápasu s FU.sk, tam jsme taky mohli dopadnout o něco lépe, ale ke zdolání takových soupeřů nám třeba ještě tréningu. Těšte se na další akce!

PS: omluvte prosím kvalitu fotek, fotograf se nám nedostavil (zdravim Vortekka), takže jsme to museli vyřešit mobilem:)

zleva: quattrov, noxer, kaprissone, arcate, kooksin

Celkové pořadí Mezihernového turnaje 01/2013

  1. Insenia.eu
  2. myRevenge e. v.
  3. FU.sk
  4. Revital-gaming
  5. ROCKETS, PLAYR.cz, AirBorne, jo AHA

 

Autor: Václav Hervert |
Václav Hervert
Editor
Tagy: , , , ,

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79