Linux pro začátečníky?

/Linux

Poslední dobou se poměrně často (= více než obvykle) diskutuje o potenciálu Linuxu, a to vzhledem k novým Windows 8. Z herního hlediska za to může několik věcí – Gabe Newell (šéfující Valve) se vyjádřil, že Windows 8 budou katastrofa a že je třeba se zaměřit na svobodnejší platfomu, tedy Linux. Na Steam klientu pro Linux už se dávno pracuje a kromě portování hry Left 4 Dead 2 se pravděpodobně chystá i linuxová verze velmi oblíbeného Team Fortress 2.

Pak tu máme Humble Bundly, které už taky nějakou tu dobu zásobují Linux kvalitníma indie hrama.. A aby toho nebylo málo, tak se objevila zpráva o tom, že se vývojaři jedné z nejoblíbenější linuxové distribuce – Ubuntu – rozhodli věnovat větší důraz na podporu her.

Nezbývá, než si klást otázku, jaká budoucnost gamingu na Linuxu bude, jak to celý zamává s Linuxem vůbec (protože to se Steamu určitě povede) a co to všechno znamená pro nás, respektive pro vás. Za předpokladu, že jste se s Linuxem vůbec nesetkali, anebo jen okrajově, máte zájem o nějakou sérii „naučných“ tutoriálů co a jak?

Jestli byste si chtěli Linux vyzkoušet nebo se o něm dozvědět víc, napište nám do komentářů, ať víme, že máte zájem! Nejeden z vás určitě zakroutí hlavou nad tim, proč ještě vlastně používáme ty šílený Widle :]

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: , ,