Clover

/Software

Clover, to je malá vychytávka, bez které se ovšem po pár hodinách používání už jen těžko obejdete. Jednoduše vymazlí váš Windows Explorer (Průzkumník, chcete-li) na vyšší level – přidá možnost více záložek v jednom okně, přesně jak to můžete znát z webových prohlížečů. Už se vám tedy nestane, že máte po celé ploše otevřených několik Průzkumníků a marně hledáte ten, který potřebujete..

K čemu vám to bude?

Svým stylem a funkcionalitou kopíruje Google Chrome, což není na škodu (viz screenshot nahoře) – pokud aktivně využíváte klávesových zkratek, budete tu jako doma:

  • CTRL+T – otevře novou záložku
  • CTRL+W – zavře aktuální
  • CTRL+Tab – přepíná mezi záložkami
  • a tak dále..

Kromě vícero záložek můžete využít i známou lištu „oblíbených stránek“ (což jsou sice taky záložky, ale víte co) – až na to, že zde nejde o stránky, ale umístění. I ty samozřejmě můžete organizovat do složek. Krásně tak odlehčíte Oblíbeným položkám v Průzkumníku.

Download

Clover je kompletně zdarma; kompatibilní je s Win XP a novějšími (testovali jsme ovšem jen na Win 7). Ofiko web s downloadem je trošičku hardcore, takže stahujte na mirroru Softpedie, kde to máte v angličtině :)

Alternativy

Pokud vám z jakéhokoli důvodu Clover nevyhovuje (nebo nefunguje), koukněte na QTTabBar – utilitku s krkolomným názvem, trochu jinými funkcemi a více možnostmi nastavení.

Zkrátka neváhejte, stahujte a uvidíte, kolik nervů vám ušetří.. A co vy? Máte tip na nějakou zajímavou utilitu? Nebo co vám (ve Windowsech, i jinde) chybí?

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: , ,

Fatal error: Call to undefined function sharing_display() in /data/www/16239/playr_cz/wp-content/themes/playr-emag/loop-single.php on line 79