Steam pro Linux už na cestě?

/Linux
steam4linux

Steam pro Linux za dveřmi? PC Gamer spekuluje o vydání (bety) do necelých dvou měsíců, tedy dříve než vyjdou Win 8 – což by šlo ruku v ruce s prohlášením Gabe Newella, že Windows 8 sajou a že to bude katastrofa. Proto se Valve rozhodlo dát šanci svobodnější platformě – Linuxu.

Ofiko Steam klient je už dávno ve vývoji, vznikl dedikovaný blog a kromě vydání klienta pro Linux se počítá i s postupným portováním her z dílny Valve do Linuxu – jako první se budeme moct těšit na Left 4 Dead 2, který běhají na Linuxu rychleji než nativně ve Windows (kupodivu? ani náhodou!).

I když je Linuxová komunita rozdělena na dva tábory ohledně Valve a jejich nesvobodného softwaru, který se chystá udělat na Linux scéně pořádnej bordel, já osobně jejich rozhodnutí neskutečně vítám a ještě víc se těším. Ať se vám Steam pro Linux líbí nebo ne, jasný je rozhodně jedno – bude o důvod víc, proč „vyfakovat“ Billa Vrata a jeho Wokna.. A na to se nehorázně těšim.

Do budoucna se chystám vás krmit dalšíma zprávama ohledně hraní na Linuxu, takže se máte na co těšit.. A propos, už jste někdy Linux vyzkoušeli?

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: , , ,

Reakce k článku

 • _morgancz

  +1 :)

  • http://allienworks.net/ Martin Allien

    @_morgancz nejvíc! fakt jsem zvědavej, jak to zamává s Linux scénou.. jestli to třeba plošně probere developery (ideálně třeba ty z Adobe :)

   • vincurekf

    @Martin Allien  @_morgancz Jó to by byla teprv revoluce, a teď si představ jak by Adobe šlapalo na linuxech… I když, ty nový Ubuntu už jsou taky docela žrout výkonu.

    • http://allienworks.net/ Martin Allien

     @vincurekf zas tak žhavý to neni.. minimální nároky na spustění Ubuntu vs Win 7 (nebo i 8) jsou úplně jinde.
     A samozřejmě když se ti nelíbí Ubu~ pořád máš možnost volby z dalších asi 30 distribucí na stejnym balíčkovym systému – viz třeba super awesome Crunchbang #! ;]

    • vincurekf

     @Martin Allien  Však já vím, ale jako alternative vidim spíš Linux Mint ;) To jsem jen zmiňoval nejvíc UF distro. Ale to je tak vždycky, průhledný, „krásný“ přeplácaný UI na úkor výkonu.