Steam pro Linux už na cestě?

/Linux

Steam pro Linux za dveřmi? PC Gamer spekuluje o vydání (bety) do necelých dvou měsíců, tedy dříve než vyjdou Win 8 – což by šlo ruku v ruce s prohlášením Gabe Newella, že Windows 8 sajou a že to bude katastrofa. Proto se Valve rozhodlo dát šanci svobodnější platformě – Linuxu.

Ofiko Steam klient je už dávno ve vývoji, vznikl dedikovaný blog a kromě vydání klienta pro Linux se počítá i s postupným portováním her z dílny Valve do Linuxu – jako první se budeme moct těšit na Left 4 Dead 2, který běhají na Linuxu rychleji než nativně ve Windows (kupodivu? ani náhodou!).

I když je Linuxová komunita rozdělena na dva tábory ohledně Valve a jejich nesvobodného softwaru, který se chystá udělat na Linux scéně pořádnej bordel, já osobně jejich rozhodnutí neskutečně vítám a ještě víc se těším. Ať se vám Steam pro Linux líbí nebo ne, jasný je rozhodně jedno – bude o důvod víc, proč „vyfakovat“ Billa Vrata a jeho Wokna.. A na to se nehorázně těšim.

Do budoucna se chystám vás krmit dalšíma zprávama ohledně hraní na Linuxu, takže se máte na co těšit.. A propos, už jste někdy Linux vyzkoušeli?

Autor: Martin | Martin A°
Martin A°
Grafik, editor
Tagy: , , ,